DARBA

Dopasowanie okien do elewacji budynku

Jak dobrze dopasować okna do elewacji?

 
 

Dopasowanie okiennych ram to bardzo istotny element wykończenia domu z zewnątrz, ponieważ źle dopasowane ramy okna, mogą zepsuć cały wygląd naszego budynku.

Jeśli zależy nam na tym aby nasz dom wyglądał elegancko, musimy zadbać o każdy jego element – nawet ten wydający się być najmniej istotnym.

Dzisiejsi producenci okien umożliwiają nam wybranie idealnych dla swojego domu. Szeroki wybór wzorów ram okiennych zapewnia nam wiele możliwości personalizacji projektów – możemy tutaj wprowadzać dowolne zmiany zarówno przy kształcie, kolorze jak i wzorze ramy okiennej. Dużą popularnością cieszą się okna o ostro zakończonych ramach, zaokrąglone kształty powoli zaczynają odchodzić do lamusa, chociaż dalej są dostępne w wielu sklepach z oknami.

Personalizacji możemy poddać również kolor okiennych ram – niegdyś, dominowały wyłącznie białe ramy, było to spowodowane również małą dostępnością odmiennych, ciekawszych materiałów a wielu producentów okien posiadało zbyt małe doświadczenie, by eksperymentować z nowymi wzorami. W dzisiejszych czasach możemy zauważyć, że już od kilku lat ludzie coraz chętniej sięgają po okienne ramy w kolorze naturalnego drewna, co naszym zdaniem wygląda znakomicie oraz nadaje domowi klasy. W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór ram okiennych właśnie o tym wzorze, zatem jeżeli planujesz wymianę okien na nowe, koniecznie zajrzyj do naszego sklepu.

 

Jak dobrze dopasować okna do elewacji swojego domu?

 
 
 

By okna doskonale współgrały z całokształtem budynku, oraz resztą otoczenia, należy wybrać jeden wzór oraz odcień i wykorzystać go w kilku miejscach, np. dopasować kolor ramy okiennej do koloru drewna zastosowanego na tarasie lub w altanie.

Jeżeli w swojej elewacji wykorzystasz jasne kolory, świetnym akcentem okażą się ciemne elementy w tym ramy okienne o opalonym, hebanowym lub mahoniowym odcieniu.

W przypadku kiedy Twoja elewacja będzie w ciemnej kolorystyce, zastosuj elementy rozjaśniające, skutecznie rozświetlające Twój dom – w tym wypadku dobrze sprawdzą się białe ramy okienne, lub takie o kolorystyce jasnego drewna.

Spersonalizowane projekty okienne mogą znaleźć Państwo w naszej ofercie, zapewniamy Państwu szeroki wybór ram okienny o ciekawej, szerokiej kolorystyce oraz niekonwencjonalnych wzorach, tworzonych specjalnie na zamówienie.