DARBA

Rolety zewnętrzne to chętnie wybierana ochrona

Zastanawiasz się jakie rolety wybrać dla swojego domu? W Poznaniu istnieje wiele firm oferujących  zewnętrzne rolety, czy żaluzje fasadowe. Jak zatem spośród setek ofert wybrać te najlepsze?

Polecamy, zajrzeć na stronę internetową naszej hurtowni darba.com.pl  – znajdziesz tam szeroki wybór zewnętrznych rolet w Poznaniu, oraz żaluzji fasadowych, tak bogata oferta z pewnością pozwoli Ci wybrać dla siebie najlepsze. Rolety zewnętrzne pełnią wiele funkcji – chronią przed włamaniami, czy też nie przepuszczają promieni słonecznych, dzięki czemu w pomieszczeniach utrzymuje się przyjemny chłód lub nierzadko chronią też przed zbyt ciekawskimi przechodniami,  sąsiadami a nawet podnoszą wartość mieszkania.Wybór rolet jakiego dokonujemy, posiada bardzo duże znaczenie, dlaczego? Ponieważ pełnią wiele funkcji ochronnych – skupmy się tutaj na jednej z nich, a mianowicie na ochronie przed słońcem.

Niewłaściwie dobrane rolety zewnętrzne mogą okazać się złą inwestycją, a co za tym idzie – wyłącznie stratą pieniędzy. Przed zakupem powinniśmy dokładnie sprawdzić jakich rolet potrzebujemy i które okażą się dla nas najskuteczniejszą ochroną, przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. By wybrać te najlepsze, nie powinniśmy kupować tych najtańszych – na rynku dostępna jest szeroka gama rolet o różnym przedziale cenowym, warto zatem wybrać te sprawdzone i  polecane, a nie najtańsze.

rolety zewnętrzne Poznań

Jakie rolety wybrać?

Wśród  dostępnych ofert rolet zewnętrznych wyróżniamy ich aż 3 rodzaje – naokienną, elewacyjną, lub nakładaną na okno.

Najpopularniejszą z nich jest roleta elewacyjna, której skrzynka zostaje zamocowana zaraz nad oknem, a po bokach okna prowadnice, po których zostaje zsuwana. W naszej internetowej hurtowni posiadamy szeroki wybór wariantów kolorystycznych rolet zewnętrznych w Poznaniu, dzięki czemu z pewnością znajdziesz coś idealnie dopasowanego do swojego domu.  Model elewacyjny jest również łatwy w montażu, ponieważ do przytwierdzenia go wystarczą najzwyklejsze kołki montażowe.

Modele naokienne rolet zewnętrznych są już nieco rzadziej wykorzystywane, z powodu skomplikowanego montażu oraz ingerencji w okno. Rolety naokienne montuje się w okiennej wnęce, przytwierdzając je do ramy okna, a prowadnice mocuje się na pionowych profilach. Wadą tych rolet jest niestety fakt, że zmniejszają obszar przez jaki światło wpada do środka pomieszczenia, ponieważ kaseta rolety zasłania część okna.

Jakie sterowanie roletami wybrać? 

Elektryczne– niezwykle wygodne rozwiązanie, które zostaje coraz chętniej wykorzystywane podczas wyboru rolet  zewnętrznych. W wale osłony umiejscowiony jest silnik połączony z łącznikiem zamontowanym na ścianie po jej wewnętrznej stronie. Jest to opcja nieco droższa od wariantu sterowania ręcznego, lecz znacznie wygodniejsza.

Ręczne – to prosty mechanizm w jaki wyposażona jest roleta, za pomocą zwijacza z linką lub taśmą, zamontowanego po wewnętrznej stronie, umożliwia się zdalne zwijanie lub jej rozwijanie.