DARBA

Okna PVC – czy są najlepsze?

PVC to skrót od Poli Vinyl Chloride, czyli od polichlorku winylu. Powszechnie jest też znany skrót PCV, co prawdopodobnie jest przekształceniem polskiej nazwy i rozpowszechniony, (mimo, że nie do końca poprawny) nawet wśród producentów. Obecnie okna PVC są najbardziej popularne zastępując zdecydowanie stare okna drewniane. Producenci okien w Poznaniu oferują bardzo szeroki asortyment i ciężko bez zastanowienia wybrać jeden z produktów.

Jakie są zalet okien PVC?

Okna PVC są bardzo odporne na czynniki atmosferyczne jak i chemiczne i biologiczne takie jak pleśnie, grzyby oraz owady. W większości są one dobrze izolowane zarówno przed zimnem jak i zbyt dużym ciepłem. Znakomicie spisują się również w budynkach przy ruchliwych ulicach czy innych głośnych miejscach, ponieważ izolują również od hałasu z zewnątrz. Dzięki odpowiedniemu wyborze okien można wiele zaoszczędzić na ogrzewaniu, oświetleniu oraz na ewentualnej klimatyzacji. Dla optymalizacji pod kątem wymagań klientów okna są wykonane nie tylko z PCV, ale i łączone z materiałami takimi jak drewno czy aluminium lub inne tworzywa sztuczne. Ponadto nie wymagają specjalnej konserwacji. Wystarczy dokładnie je myć dokładnie (łącznie z uszczelkami) powszechnym płynem do szyb. Po latach konieczna jest jedynie wymiana uszczelek, co nie jest dużym wydatkiem.

okna pvc poznan

Jak dobrać okna PVC?

Okna PVC łatwo dobrać do aranżacji naszego budynku. Zamiast klasycznej białej gładkiej ramy możemy wybrać najbardziej odpowiedni nam kolor albo zdecydować się na imitacje słojów z drewnianych okien. Kształt i wielkość również są zależne od wymagań klienta. W razie potrzeby istnieje możliwość wstawienia dodatkowego ryglowania lub zaczepów jako zabezpieczenia antywłamaniowego.

Nad wyborem okien należy się głębiej pochylić, zwrócić uwagę na wszelkie warunki. Jeśli istotna jest jak największa energooszczędność by wydawać mniej pieniędzy na rachunki za ogrzewanie i prąd warto wybrać okna z trzema przekładkami termoizolacyjnymi. Najlepsze w tym aspekcie są oferowane przez nas okna HS ThermoSlide. Zapewniają one najlepszą izolacje przed infiltracją zimnego powietrza, dzięki trzem komorom nie dopuszczają również latem zbyt dużo ciepła. Izolacja od utraty ciepła pozwala na mniejsze dogrzewanie pomieszczeń, dzięki czemu powietrze jest mniej suche i przyjemniejsze dla ludzi.Przykładając wagę do ekologii polecamy okna SALAMANDER BluEvolution: 92, które również cechują się wysoką jakością i izolacją a jednocześnie wykonane są z materiałów możliwych do późniejszego przetworzenia. Wszystkie oferowane przez nas okna wykonane są w bardzo wysokiej jakości, cieszą się dużą trwałością, dzięki czemu służą bezproblemowo przez lata.

Zalecamy kontakt z naszą firmą gdzie nasi pracownicy najlepiej doradzą przy wyborze najlepszych okien pod względem potrzeb. Przeanalizują wszelkie warunki oraz uwzględnią optymalny budżet. Okna PVC ze względu na wysoką jakość nie są drogie, co jest ich sporym atutem. Bez problemowo nadają się do mieszkań, domów, biur oraz budynków użyteczności publicznej.