DARBA

Jakie okna wybrać – plastikowe, drewniane czy aluminiowe?

Nie jest to pytanie łatwe, a odpowiedź nie należy do oczywistych. Wszystko zależy od upodobań, aranżacji wnętrza, a także od jakości oraz ceny. Często koszt idzie w parze z parametrami technicznymi, takimi jak:

  • współczynnik izolacyjności cieplnej i akustycznej,
  • szczelność,
  • zabezpieczenie antywłamaniowe.

Przy zakupie okien warto, więc zwrócić uwagę na wszystkie warunki i wymagania, które powinny spełniać.

Plastikowe okna, czyli wytrzymałość w niskiej cenie.

Od wielu lat okna pvc są najczęstszym wyborem konsumentów. Niewątpliwie wpływa na to ich cena, która w porównaniu do konkurencji jest niższa. Oczywiście, to nie wszystko – charakteryzuje je również nadzwyczajna wytrzymałość na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Wysokiej jakości okna plastikowe cechuje znakomita szczelność, dzięki czemu można zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Niepodważalną zaletą jest także łatwość w pielęgnacji – wystarczy regularne czyszczenie ram i szyb, a po dłuższym okresie użytkowania konserwacja okuć. Okna pvc będą idealnym wyborem dla osób, których celem jest poniesienie jak najniższych kosztów, ale nie chcą przy tym zawieść się na jakości.

okna pvc poznan, okna poznan,

Solidne i ponadczasowe okna drewniane

Do łask powracają jednak drewniane okna, które znowu zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Dlaczego? Drewno nie tylko nadaje wnętrzu uroku, ale tworzy również klimat pomieszczenia. Kolejnym, niezaprzeczalnym atutem okien drewnianych jest ich niezwykła trwałość – odpowiednio pielęgnowane mogą służyć nawet 50 lat. Należy również zaznaczyć, że tego typy okna są wyjątkowe odporne na zmiany temperatur. Według wielu specjalistów, ze względu na gęstość drewna, stanowią także lepsze zabezpieczenie antywłamaniowe niż konkurencyjne pvc. Dla wszystkich tych, którzy cenią sobie tradycyjne budownictwo i ciepłe wnętrze – drewniane okna stanowią najlepsze rozwiązanie.

Szerokie możliwości okien aluminiowych

Umacniającą się tendencją w aranżacjach wnętrz, jest stosowanie coraz większych przeszkleń. Okna aluminiowe z Poznania, (model o systemie AC-77HI Morad )są niezrównane w konstrukcjach wieloformatowych, dlatego zaczynają podbijać polski rynek. Wcześniej, można je było zobaczyć w budynkach administracyjnych i biurowych, jednak teraz coraz częściej, wykorzystywane są jako element współczesnych apartamentów i domów. Aluminium ma największe możliwości w zakresie kolorów, kształtów i profili okien. Wykorzystywanie najnowocześniejszych materiałów termoizolacyjnych sprawia, że okna aluminiowe mają wysoki współczynnik ciepła. Kolejną zaletą jest brak konieczności przeprowadzania regularnych zabiegów konserwacyjnych – mokra ściereczka i płyn do szyb w zupełności wystarczą.Okna aluminiowe to idealny wybór dla zwolenników awangardowych i industrialnych wnętrz.