DARBA

Jak dbać o rolety zewnętrzne?

Czy warto zainwestować w rolety zewnętrzne?

Coraz więcej osób decyduje się na montaż rolet zewnętrznych. W Poznaniu wiele sklepów oferuje sprzedaż różnego rodzaju osłony zewnętrzne, takie jak rolety czy żaluzje fasadowe. Decyzja, który sklep wybrać, może więc okazać się trudna.

Hurtownia Darba proponuje szeroki wybór rolet zewnętrznych oraz żaluzji fasadowych w Poznaniu. Tego typu osłony okienne świetnie sprawdzą się zarówno zimą, kiedy zatrzymują ciepło w mieszkaniu, jak i latem, gdy chronią przed promieniami słonecznymi. Mogą być państwo pewni, że rolety zewnętrzne z hurtowni Darba posiadają te zalety – oprócz tego zabezpieczają przed włamaniem i osłaniają przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na stronie naszej firmy.

Pielęgnacja rolet zewnętrznych

Rolety i żaluzje fasadowe spełniają wiele pożytecznych funkcji, jednak aby działały prawidłowo, nie można zapominać o właściwiej pielęgnacji. Dla rolet zewnętrznych szczególnie niebezpieczny jest wpływ szkodliwych warunków atmosferycznych oraz gromadzący się kurz. Dlatego należy pamiętać o systematycznym czyszczeniu i konserwacji – wówczas nie tylko spełnią swoją rolę, ale będą się również dobre prezentować. 

Na szczęście, czyszczenie zewnętrznych osłon okien nie jest skomplikowane i większość pracy mogą państwo wykonać samodzielnie. Pielęgnacja polega głównie na oczyszczaniu z kurzu i pyłu, które mają szkodliwy wpływ na wewnętrzne elementy.Do czyszczenia rolet zewnętrznych najlepsza jest szmatka lub miękka gąbka i woda z dodatkiem płynu do naczyń. Całkowicie nie poleca się używania silnych detergentów, ponieważ mogą uszkodzić delikatną powierzchnię rolety.

żaluzje, żaluzje fasadowe poznań

Jak czyścić żaluzje fasadowe?

Przede wszystkim, żaluzje fasadowe muszą być całkowicie opuszczone, a lamele najpierw ustawione w jedną stronę – a po oczyszczeniu – w drugą. Żaluzje fasadowe należy czyścić na sucho, najlepiej miękką szczotką, usuwając wszelkie zabrudzenia. Do czyszczenia na mokro konieczne jest użycie specjalistycznych maszyn myjących, w innym przypadku istnieje możliwość powstania nieestetycznych smug.

Konserwacja rolet zewnętrznych i żaluzji fasadowych

Regularne oczyszczanie może nie wystarczyć, dlatego warto systematycznie smarować uszczelki środkiem do impregnacji. Taki zabieg ochroni gumowe elementy przed utlenianiem czy utratą elastyczności. Części rolet wykonane z tworzyw sztucznych można posmarować preparatem antystatycznym, który zmniejszy przyciąganie kurzu. Co 2-3 lata należy też skorzystać z pomocy fachowca, który podczas przeglądu zadba o mechanizmy napędowe.

Zalecamy państwu kontakt z naszą firmą –  nasi pracownicy najlepiej doradzą przy wyborze rolet zewnętrznych i żaluzji fasadowych. Z pewnością, odpowiedzą również na pytania dotyczące szczegółów pielęgnacji poszczególnych modeli osłon okiennych.